שפת גוף אסרטיבית: בנימין נתניהו

כריזמה מאסטרס

נתניהו השתמש בהפניית כף היד כלפי מטה יותר מ-9 פעמים במהלך הראיון. תנועת שפת הגוף הזו משדרת סמכות, אסרטיביות ודומיננטיות, אך שימוש מופרז בה עלול להיתפס כאגרסיבי. אם כן, האם נתניהו פעל בחוכמה כשהשתמש בה? התשובה היא כן – נתניהו הגיע לראיון הזה במטרה להעביר את המסרים שלו יותר מאשר להתראיין ולכן, על מנת שהוא יוכל להוביל את הראיון לכיוונים הרצויים בעיניו, הוא היה צריך להפגין מידה של דומיננטיות ואסרטיביות. תנועת כף היד כלפי מטה איפשרה לו לעשות בדיוק את זה.

לעומת זאת, במרבית הפעמים שקרן מרציאנו פנתה אל נתניהו היא קראה לו בשם: "אדוני" והפנתה את כף ידה כלפי מעלה. אך ככל שהראיון הלך והתלהט קרן מרציאנו החלה לאמץ את תנועת כף היד כלפי מטה. זה יצר את הרושם שהיא כבר לא "מבקשת" תשובות (כף יד כלפי מעלה) אלא "דורשת" אותן (כף יד כלפי מטה). בסופו של דבר, בקטעים מסוימים, השיח בין ביבי לקרן הפך למשחק כוחות – שימו לב לדוגמה לתמונה המצורפת *בתגובה הראשונה* בה גם ביבי וגם קרן משתמשים בתנועת כף היד כלפי מטה ומנסים לקחת שליטה על הראיון.

בנימין נתניהו שפת גוף ראיון

טיפ לחיים:
ברוב הזמן אתם תעדיפו להשתמש בתנועת כף היד כלפי מעלה על מנת לעודד שיתוף פעולה ולהימנע מלהיראות תקיפים מדי. אך אל תהססו להשתמש מדי פעם במהלך השיחה גם בתנועת כף היד כלפי מטה כדי לשדר יותר אסרטיביות ותקיפות. לעיתים קרובות, אתם תגלו שהתנועה הזו הכרחית כדי לשדר לצד השני שאתם בטוחים בעמדתכם ומוכנים להילחם עליה.

מה דעתך?
  • מטורף 🤯 (0)
  • חידשת לי 💡 (0)
  • שימושי 🛠 (0)
  • משעמם 😴 (0)
  • לא אהבתי 👎 (0)