לדבר בביטחון כמו ביבי נתניהו

כריזמה מאסטרס

הסרטון הזה מהווה דוגמה מצוינת להעברת מסר בעוצמה ובעזרת ניתוחו נלמד איך להעביר מסר בביטחון כמו בנימין נתניהו. בתחילת הסרטון ביבי מציג שני סימני שפת גוף עיקריים:

  1. ידו הימנית מונחת על גבי השולחן ופונה כלפי מטה.
  2. ידו השמאלית קפוצה לאגרוף.

לאחר מכן, ביבי משתמש בתנועה שמכונה "הצריח" - תנועת הצריח היא תנועה שמשדרת ביטחון, סמכותיות ודומיננטיות. אך יש לעשות בתנועה הזו שימוש רגעי, משום ששימוש ממושך, עלול להיתפס בעיני אחרים כיהירות.

רבים מהפוליטיקאים שוגים ונוטים להשתמש בתנועה הזו לפרקי זמן ארוכים מבלי לגוון בתנועותיהם. כתוצאה מכך, הם משדרים קרירות, יהירות וריחוק. אך נתניהו - מאסטר בשפת גוף - לא עושה את הטעות הזו ומשתמש בתנועת "הצריח" בצורה חכמה, הדרגתית ומדויקת.

בתחילה ביבי משתמש בגירסה חלקית של תנועת "הצריח". בשונה מתנועת "הצריח" הרגילה שבה האצבעות נוגעות אחת בשנייה ויוצרות צורה שדומה למגדל, כפי שניתן לראות בתמונה של פוטין, האצבעות של נתניהו אינן נוגעות אחת בשנייה וקיים ביניהן מרווח. רק בהמשך הוא מצמיד את אצבעותיו מציג את תנועת "הצריח" במלואה. אך שימו לב לכך שהוא זאת רק לרגע אחד ולא למשך זמן רב - כך הוא מצליח לשדר ביטחון ואסרטיביות אך נמנע משימוש מוגזם שעלול להתפרש כיהירות.

תנועות ידיים פוטין

לסיכום, ביבי הציג שלוש תנועת עיקריות במהלך הסרטון:

  1. כף יד המונחת על השולחן ופונה כלפי מטה
  2. כף יד קפוצה לאגרוף
  3. תנועת "הצריח"

השילוב של שלושת התנועות האלו הוא שילוב מעולה שבעזרתו תוכלו להעביר את המסר שלכם בעוצמה.

למתקדמים:
יש שני דברים שסימנתי במהלך הוידאו בעיגול אדום ועדיף היה להימנע מהם:
בפעם הראשונה שמופיע העיגול האדום, ביבי מניח את ידו השמאלית על גבי הימנית, בדיוק בזמן שהוא אומר: "לכל שכנינו אני מבקש להבהיר". למרות שהתנועה הזו היא תנועת מעבר שאפשר להשתמש בה מידי פעם, הטיימינג שבו ביבי עשה זאת היה בעייתי. היה עדיף שבזמן שהוא פונה "לכל שכנינו" הוא היה שומר על שפת גוף אסרטיבית ולא מפחית מהביטחון שהוא משדר. בפעם השנייה שהעיגול האדום מופיע ביבי מציג גירסה קרובה לתנועת "הצריח" אך הוא מצמיד את אצבעותיו בצורה מסורבלת שנראית מלאכותית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.